Lokata nocna.

photo__4_.jpg Jedną z odmian lokat jest lokata nocna. Jest ona jednak w pewnym sensie ograniczona, gdyż nie każdy przedsiębiorca może ją sobie założyć. Jest to typ lokaty, które przeznaczona jest dla tych osób, które mają zgromadzoną odpowiednią kwotę na swoim filmowym koncie. W niektórych instytucjach taka kwota minimalna wynosi jedynie dziesięć tysięcy złotych, ale istnieją również placówki, w których wymagana kwota to pół miliona złotych. Przez tak wysoką kwotę minimalną na lokaty nocne mogą sobie pozwalać głównie najbogatsi przedsiębiorcy. Nie ma jednak jednoznacznego określenia jaka jest maksymalna kwota lokaty overnight. Na lokacie można zarobić, ale wielkość tego zarobku uzależniona jest od wielkości kwoty jaką wpłaciliśmy na lokatę. W przypadku powiedzmy kwoty pięćdziesięciu tysięcy złotych i oprocentowaniu na lokacie 2% można przez jedną noc zarobić 2,74 zł. Po roku na nasze konto przybyłoby tysiąc złotych. Kwota może nie jest duża, ale mamy chociaż pewność, że nasze pieniądze w żaden sposób nie stracą na inflacji.

Założenie lokaty overnight nie wiąże się z ryzykiem i czy zdecydujemy się na taką lokatę czy też nie powinno być to naszą przemyślaną decyzją. Jeżeli mamy działalność gospodarczą i stale potrzebujemy dostępu do środków wówczas wybór lokaty nocnej jest jak najbardziej dobrym wyborem. Lokata nocna w porównaniu z tradycyjnymi lokatami daje nam możliwość zachowania większej płynności finansowej. Nasze środki nie musza być zamrażane na bardzo długi czas i zawsze w godzinach od 9 do 16 mamy pełny dostęp do swoich pieniędzy. Lokata nocna jest inna od konta oszczędnościowego i różni się w zależności od tego w jaki sposób prowadzony jest rachunek. Lokata nocna daje większą płynność niż konto oszczędnościowe. Jest również bardziej korzystną formą oszczędzania kapitału niż konto oszczędnościowe, ale jest to uzależnione od konkretnej oferty konta oszczędnościowego i lokaty nocnej. W przypadku, kiedy nie potrzebujemy ciągłego dostępu do naszych pieniędzy bardziej korzystna będzie dla nas tradycyjna lokata terminowa lub tradycyjne konto oszczędnościowe. Obecnie na rynku są dostępne takie lokaty terminowe, które są nawet dwukrotnie bardziej oprocentowane niż lokata nocna. Jest to w pewien sposób uzasadnione, gdyż noc stanowi połowę doby.

Decydując się na lokatę nocną warto sprawdzić w rankingach jaka oferta jest dla nas najbardziej odpowiednia. Taką ofertę znajdziemy między innymi w Idea Banku. Bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 1,75% i jest to lokata skierowana do spółek. Minimalna kwota jaką trzeba wpłacić na taką lokatę wynosi dwadzieścia tysięcy złotych. Ta lokata odnawiana jest w sposób automatyczny. Nocny Depozyt Overnight oferuje Toyota Bank. Tutaj oprocentowanie jest równe 0,6% pomnożone przez stawkę Polonia. Jest to instrument finansowy z jakiego mogą skorzystać zarówno spółki jak i osoby fizyczne prowadzące DG. Największe oprocentowanie skierowane jest do kwoty pół miliona. Wpłacając na lokatę mniejsza sumę oprocentowanie również będzie mniejsze.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.kredyt-ci-dam.pl/index.php?trackback/10

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu