Nieprawidłowości w ofertach parabanków

W sektorze udzielania kredytów krótkoterminowych, głównie chwilówek występuje kilka nieprawidłowości. Warto poznać główne problemy formalne w prywatnych firmach pożyczkowych, aby nie narazić się na podpisywanie niebezpiecznych umów. W artykule poznasz najważniejsze zagrożenia przy podpisywaniu krótkoterminowych zobowiązań w instytucjach pozabankowych.

Zagrożenia informacyjne to najpopularniejsza kategoria nieprawidłowości

Standardowo parabanki stosują wytyczne z ustawy o kredycie konsumenckim, co do kształtu wniosku niezbędnego do poznania zdolności kredytowej kredytobiorcy. Niektóre parabanki wykorzystują formularz nadmiernie, a często w ogóle nie stosują się do norm prawnych. To bardzo niebezpieczna sytuacja, szczególnie pod względem przekazywania zbyt wielu danych osobowych. Większość pożyczek krótkoterminowych (chwilówek) udziela się aktualnie przez strony internetowe parabanków. Wniosek kredytowy to zaledwie jeden z elementów przydatnych do nawiązania uczciwej współpracy. Kolejny element to rozbudowany regulamin serwisu. Jeżeli na portalu z pożyczkami krótkoterminowymi brakuje regulaminu to znaczy, że nie warto z takim podmiotem współpracować. To w regulaminie parabanku internetowego znajdziesz wszystkie informacje o zasadach współpracy, kosztach, innych warunkach udzielania zobowiązania. Właściwy wniosek kredytowy i rozbudowany regulamin to ważne oznaki zaufania w stosunku do oferty instytucji pozabankowych. Kolejny problem w parabankach to informowanie kredytobiorcy jedynie o kosztach podstawowych, a nie dodatkowych. Poza tym trudno znaleźć aktualne dane o oprocentowaniu nominalnym pożyczki krótkoterminowej. Takie dane otrzymujesz zazwyczaj dopiero po wypełnieniu, czy nawet zaakceptowaniu wniosku, co nie jest do końca wiarygodne. Już przed wysłaniem wniosku kredytowego powinieneś wiedzieć, ile zapłacisz za kredyt krótkoterminowy w aktualnych warunkach gospodarczych.

Lepsza selekcja parabanków według właściwych norm informacyjnych

Warto również uważać na opłaty za rejestrację w parabankach internetowych. Jeżeli wiesz, które parabanki nie spełniają norm ustawy o kredycie konsumenckim lepiej zabezpieczysz własne interesy. Korzystaj tylko z wiarygodnych parabanków, gdzie dopełniono wszystkich warunków informacyjnych. W ten sposób prywatna firma pożyczkowa pokazuje szacunek do kredytobiorcy. Nieprawidłowości w parabankach to tylko część rynku, a nie norma. Wzmożona uwaga informacyjna, np. przy składaniu wniosku kredytowego jest jednak zawsze wskazana. Co myślisz o nieprawidłowościach w parabankach?

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.kredyt-ci-dam.pl/index.php?trackback/11

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu