Co warto przeanalizować przed złożeniem wniosku kredytowego?

Złożenie wniosku kredytowego nie jest obecnie zbyt skomplikowanym zadaniem ze względu na mocno rozwinięty dział pożyczek internetowych, krótkoterminowych, chwilówek - znajdziesz je na przykład na KredytoMania.EU. Warto jednak przeanalizować kilka istotnych spraw związanych z finansami gospodarstwa domowego, aby prawidłowo złożyć wniosek kredytowy. W artykule poznasz najważniejsze czynniki, które wypada poddać obserwacji.

Wiarygodność i samodzielna analiza zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku

Jeżeli regularnie korzystasz z zadłużenia krótkoterminowego warto ściągnąć raport z Biura Informacji Kredytowej, ponieważ pokazuje realnie punktację, którą widzi bank detaliczny lub firma pożyczkowa. Obecnie kredytodawcy mocno podchodzą do sprawdzania baz kredytobiorców. Chodzi o sprawdzenie, czy klient nie zalega z żadnymi opłatami, ale nie tylko w sektorze międzybankowym. Obserwuje się nawet niespłacone alimenty, mandaty, rachunki i inne podobne zobowiązania wobec różnorodnych instytucji. Wiarygodność spłaty zobowiązań jest doceniana w punktacji po złożeniu wniosku kredytowego. Im więcej danych podajesz we wniosku, do tego potwierdzonych pod względem formalnym, tym z reguły lepiej, ponieważ jesteś w stanie skrócić czas akceptacji wypłaty pieniędzy. Po zmianach przepisów banki detaliczne, a także firmy pożyczkowe bardzo podobnie podchodzą do zdolności kredytowej. Nieco tańsze kredyty krótkoterminowe znajdziesz jednak w sektorze pozabankowym. Chwilówka nie ma już zagrożenia w postaci przerośniętych kosztów pozaodsetkowych, a także kosztów windykacyjnych.

Spłata dotychczasowych zobowiązań idealnym rozwiązaniem

Przed złożeniem wniosku kredytowego przemyśl pozamykanie dotychczasowych zobowiązań wobec banków detalicznych, chociażby karty kredytowej, czy kredytu w rachunku osobistym. To bardzo opłacalna strategia, ponieważ spłata kredytu gotówkowego, a następnie pozyskanie kolejnego to właśnie wiarygodność, zwiększona punktacja. Nie musisz wypełniać wniosku kredytowego samodzielnie, ale skorzystać przy tym z pomocy niezależnego doradcy kredytowego. To dobry pomysł, szczególnie dedykowany początkującym kredytobiorcom. Dzięki temu unikasz po prostu podstawowych błędów formalnych. Czy uważasz, że pozyskanie kredytów gotówkowych jest obecnie prostym zadaniem?

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.kredyt-ci-dam.pl/index.php?trackback/20

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu