Kredyty hipoteczne
Aneta Bajor  

Co zyskujemy, a co tracimy wnioskując o kredyt hipoteczny u pośrednika?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego jest jedną z naszych najważniejszych decyzji finansowych ponieważ ma ona wpływ w zasadzie na całe nasze życie. Taki kredyt zaciągany jest na lata i wiąże się z kosztami, które warto dokładnie przeanalizować, aby później nie popaść w jeszcze większe długi. Nie każdy jednak ma czas i wystarczającą wiedzę, by móc sprawdzić oferty kredytowe na rynku i przyjrzeć się każdej ofercie z osobna, poświęcając na to cza, nie zawsze też znamy się na ofertach bankowych i nie wiemy na co zwracać uwagę. Pośpiech w tym przypadku nie jest najlepszym doradcą, ale skorzystanie z usług pośrednika, jak najbardziej. Takie rozwiązanie pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę.

Kredyt hipoteczny dostępny są w zasadzie we wszystkich bankach, jednak nie każdy ma w sobie tyle zacięcia, aby dokładnie sprawdzić oferty w każdym z nich, co więcej często się na tym nie znamy. Jest to trudne i czasochłonne — zwłaszcza jeśli nie mieszkamy w dużym mieście, gdzie mają siedzibę wszystkie największe banki. Na szczęście jak się okazuje aby wybrać najlepszy dla siebie kredyt wcale nie musimy biegać od banku i zapoznawać się z każdą ofertą z osobna, na miejscu. Nie każdy też kończył ekonomię i wcale nie musi mieć gruntownej wiedzy z zakresu finansów. W tym przypadku rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firm doradztwa finansowego, czyli pośredników. A zatem na czyje usługi warto stawiać i czy w ogóle opłaca się skorzystać z pomocy.

Doradca finansowy — na czym polega i czy się opłaca

W ostatnich latach słyszymy czasami o nieuczciwych doradcach finansowych, którzy oferowali swoim klientom niedostosowane do ich potrzeb produkty, takie jak drogie pakiety ubezpieczeń na życie, bądź przedstawiali klientom wyłącznie oferty, za które inkasowali ogromne prowizje, a te nie zawsze były opłacalne.

Zobacz także:  Kto nie dostanie kredytu hipotecznego?

Na szczęście w chwili obecnej doradcy są bardzo dokładnie sprawdzani, a ich praca podlega kontroli i weryfikacji. W internecie można przeczytać opinie klientów, które pomogą znaleźć najbardziej doświadczonych i rzetelnych doradców, którzy z pewnością pomogą nam w wyborze najlepszej oferty, czasami również warto skorzystać z porad znajomych którzy korzystali już z podobnych ofert i mogą polecić nam rzetelnego doradcę. Z doradztwa finansowego najlepiej jest skorzystać w sytuacjach kiedy zamierzamy spłacić kredyt hipoteczny przed terminem bądź też różnica w miesięcznych kosztach obsługi zobowiązania jest dla nas bardzo istotna. Jeśli jednak nie zamierzamy za wygodę zapłacić, zastanówmy się, czy nie lepiej jest samemu przeanalizować dostępne na rynku oferty.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.