Kredyty gotówkowe
Aneta Bajor  

Czy zawsze dostaniemy kredyt?

Na pewno każdy kto stara się o kredyt zastanawia się, czy na pewno zostanie on mu przyznany.

Pomimo tego, że obecnie uzyskanie kredytu nie jest problemem, to jednak nie jest tak, iż każdy klient dostanie go bez żadnych kłopotów. Kredyt to zobowiązanie finansowe które należy spłacić, dlatego banki bardzo starannie kalkulują ryzyko związane z jego pożyczaniem. Dlatego też często banki niestety muszą odmówić klientom, którzy składają u nich wniosek o przyznanie kredytu. Kiedy możemy się liczyć z odmową z banku odnośnie przyznania kredytu? Na pewno sytuacją w której ona nastąpi jest to, iż nasza historia kredytowa w BIK nie przedstawia się najlepiej. Mamy niemal pewne, że bank odrzuci nasz wniosek i właśnie ta weryfikacja będzie tego przyczyną. Jednakże brak jakiejkolwiek historii także może być dla banku przyczyną odmowy udzielenia kredytu. Osoba która nie ma żadnych kredytów czy zakupów na raty jest klientem odnośnie którego bank niewiele wie. Dlatego też jest to dość spore ryzyko. Banki znacznie chętniej pożyczą osobie, która ma już zobowiązania widniejące w BIK i przede wszystkim są one terminowo regulowane.

Jednak w sytuacji gdy klient nie ma historii w BIK banki często stosują nieco inne rozwiązanie. Zwłaszcza dotyczy to sytuacji gdy klient wnioskuje o kredyt w dość dużej wysokości. Często bowiem bank proponuje przyznaje kredytu w niższej kwocie lub też zgadza się na jego udzielenie, ale podwyższając jego oprocentowanie. To dla banku swoiste zabezpieczenie ryzyka kredytowego związanego z udzielenie m kredytu. Dlatego też wiele osób zanim zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania takiego jak kredyt gotówkowy najpierw stara się sobie wyrobić tak zwaną historię kredytową. Nawet zakupy n raty o niezbyt dużej wysokości, jednak spłacane regularnie dają klientom pozytywne wpisy w BIK i tym samym znacznie podwyższają jego wiarygodność finansową w oczach banków. 

Zobacz także:  Tani kredyt gotówkowy ranking na święta

Na pewno także na kredyt nie mogą liczyć ci klienci, którzy mają już dość dużo zobowiązań. Banki bowiem starannie przeliczają dochody wnioskującego oraz jego miesięczne zobowiązania. Brak funduszy na spłatę kolejnego to dla banku pierwszy sygnał, że ktoś może przestać spłacać kredyt ponieważ po prostu nie będzie miał na niego pieniędzy. Dlatego też sami wnioskujący, zanim zdecydują się zwrócić do banku powinno starannie przeliczyć, czy będzie ich stać na spłatę konkretnego kredytu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.