Kredyty gotówkowe
Aneta Bajor  

Gotówka do ręki

Szybka gotówka do ręki to nic innego jak kredyt gotówkowy. Kredyty gotówkowe to najpopularniejsze sposoby finansowania nagłych wydatków. Będziesz miał większy przypływ gotówki za miesiąc, a potrzebujesz gotówki już dziś? Weź kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy na dowolny cel na to, aby mieć gotówkę tu i teraz…

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy możesz spłacić wcześniej niż jak zapisane jest w umowie, bank daje taką możliwość w każdej chwili. Można spłacić całość lub tylko część kredyt. Jednak należy wcześniej sprawdzić czy na tym nie stracimy, ponieważ bank może naliczyć dodatkową opłatę za spłatę kredytu przed terminem.

Dobre strony kredytu…

Zaletą kredytów gotówkowych jest minimum formalności przez co możemy dostać pieniądze jeszcze tego samego dnia. A w dobie rosnącej konsumpcji coraz to chętniej zaciągamy kredyty. I dobrze, nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasad higieny kredytowej. Wystarczy tylko pamiętać o kilku kwestiach, które mogą uchronić nas przed zadłużeniem i problemami ze spłatą zobowiązań.

Siły a zamiary…

Ile razy zdarzyło nam się kupić coś pod wpływem emocji? Jeśli na dany zakup musimy brać kredyt warto wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie czy nie możemy się obejść bez tego?! Jeśli nie, spróbujmy zaoszczędzić i odłożyć ten zakup w czasie. Jeżeli jednak sytuacja nas zmusza do zaciągnięcia kredytu to oszacujmy dokładnie jego wszystkie koszta żeby mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. Policz koszty swoich stałych zobowiązań takich jak rachunki itp. i zastanów się czy dochody są wystarczające wysokie na podjęcie jeszcze jednego zobowiązania, ponieważ zadłużenie ponad miarę może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Przemyśl…

Warto poświęcić chwilę by zastanowić się czego oczekujemy i jakie warunki jesteśmy w stanie spełnić biorąc kredyt gotówkowy. Wcześniejsza analiza kredytów ułatwi nam wybranie najkorzystniejszej oferty, a także zapewni trakcyjne opłaty, które nie będą przekraczały budżetu domowego. Jest to wskazane po to, by zadłużenie nie stanowiło dużego obciążenia prowadząc do kolejnych problemów z brakiem gotówki… I rozmyślania nad kolejnym zaciągnięciem kredytu.

Zobacz także:  Jak wybrać kredyt gotówkowy i co decyduje o wysokości naszej zdolności kredytowej?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.