Kredyty gotówkowe
Aneta Bajor  

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Popularność kredytów gotówkowych rośnie z roku na rok, a banki przebijają się coraz to ciekawszymi promocjami. Jak więc wybrać z tych wszystkich ofert tą jedną, najlepszą?

Kiedy kredyt jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie może być dla każdego inna! Dla jednej osoby najlepsze mogą być niskie odsetki, a dla innej możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów.

Porównanie różnych ofert jest bardzo ważne, aby wybrać tą, która będzie pasowała nam najbardziej. Wiele osób błędnie wychodzi z założenia, że każdy bank udziela kredytu na takich samych warunkach i biorą pożyczkę w banku, w którym mają już konto, dzięki czemu dostaną lepsze warunki ze względu na długą współpracę. Co prawda banki często oferują nieco lepszą umowę wieloletnim klientom, ale zazwyczaj i tak można znaleźć lepszą ofertę w innym banku, który na przykład akurat przeprowadza akcję promocyjną.

Co wpływa na koszt kredytu?

Odsetki i prowizja to nie jedyne koszty, które ponosimy biorąc pożyczkę. Dodatkowo możemy zapłacić na przykład za ubezpieczenie czy prowadzenie konta.

Niektóre oferty na pierwszy rzut oka mogą wydawać się idealnym wyborem – bardzo niska prowizja, zachęcające odsetki. Jednak kiedy zagłębimy się w ofertę, okazuje się że bank wymaga od nas wykupienia ubezpieczenia, które do tanich nie należy.

Wiele osób wciąż uważa, że koszt kredytu to jedynie prowizja i odsetki, jednak już od dawna tak nie jest. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić czy interesująca nas oferta nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na całkowity koszt może się dodatkowo składać koszt prowadzenia konta, czy użytkowania karty.

Porównywarki internetowe to rozwiązanie idealne?

Wraz ze wzrostem popularności kredytów, rośnie również popularność porównywarek internetowych, z których korzysta coraz więcej osób.

Zobacz także:  Kredyt dla Polaków w Holandii

W obecnych czasach ciężko sobie wyobrazić, że ktoś będzie chodził do każdego banku z osobna i pytał o ich ofertę kredytu. W dobie internetu szukamy coraz to nowszych udogodnień, a więc zamiast sprawdzać każdą ofertę z osobna, czemu ich od razu nie porównać korzystając z jednej z internetowych porównywarek kredytów? Dzięki nim możemy w prosty i szybki sposób sprawdzić i porównać aktualne oferty z większości banków.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.