Kredyty gotówkowe
Aneta Bajor  

Kredyt dla Polaków w Holandii

Mieszkasz w Holandii i chcesz zostać tam na dłużej, ale jeszcze nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy na ten cel? Nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie – nie musisz myśleć o rozwiązaniach takich jak kredyty gotówkowe chociaż jest to najczęściej wykorzystywany przez ludzi sposób na spełnienie marzeń czy po prostu realizacje założonego przez nich celu. Jak się okazuje, banki wbrew pozorom są bardzo chętne na to, aby takie kredyty gotówkowe ludziom przyznawać, no ale mimo wszystko trzeba spełnić pewne warunki, tak to zawsze bywa. Można wziąć kredyt zarówno mieszkając tutaj jak i pracując za granicą, na przykład w Holandii.

Co jednak, kiedy nie chcemy korzystać z takiej opcji jak kredyty gotówkowe w tym właśnie kraju?

Na szczęście rozwiązań jest bardzo wiele, w tym na przykład możliwość brania udziału w losowaniu mieszkania socjalnego czy też uzyskanie dopłaty do czynszu. W Holandii jest nieco prościej aniżeli w Polsce. Jak to jednak konkretnie wygląda? Jak chodzi o losowanie mieszkania socjalnego, czasem jest to jednak kwestia szczęścia…Średni czas oczekiwania na mieszkania socjalne to od 2 – 5 lat, ale obecnie korzystać można z bardzo ciekawego rozwiązania jakim jest losowanie. O co chodzi? Otóż można wziąć udział w typowaniu mieszkania – przydzielane są one bowiem nie tylko ze względu na sytuację materialną danej rodziny, ale osoby, które dostaną mieszkanie wyłaniane są także drogą losowania. Aby wziąć udział w losowaniu należy uiścić wpłatę w wysokości 60 euro. Losowania przeprowadzane są raz na dwa tygodnie, a więc stosunkowo często. Jest więc szansa, że szczęście padnie właśnie na Ciebie. By dowiedzieć się więcej, zapraszamy do przeczytania zasad jakie obowiązują na terenie interesującej Was gminy lub skontaktowanie się z osobami odpowiedzialnymi w tej dziedzinie.

Zobacz także:  Czy zawsze dostaniemy kredyt?

Dopłata do czynszu mieszkaniowego – huurtoeslag

Osoby, którym zbyt wysoki poziom zarobków nie pozwala starać się o mieszkanie socjalne z lub po prostu nie mogą pozwolić sobie na tak długi okres wyczekiwania, mają możliwość skorzystania z dodatku w postaci dopłaty do czynszu w wynajmowanym mieszkaniu – wszystko to finansuje państwo. Czy każdy kwalifikuje się do takiego dodatku mieszkaniowego? Oczywiście, że nie. Niezbędne jest spełnienie kilku istotnych warunków. Wszystko zależy od kilku czynników, a między innymi od wysokości czynszu, wysokości miesięcznych zarobków, wieku oraz tego, czy wynajmowany jest jedynie pokój czy może całe mieszkanie. Znaczenie ma również fakt od kogo wynajmowane jest mieszkanie – liczy się zatem czy wynajem udostępnia nam korporacja mieszkaniowa czy prywatny właściciel. Warunki otrzymania huurtoeslag to niskie dochody, a więc niewielka różnica między wielkością dochodów a wielkością czynszu, czynsz plasujący się w okolicach 600 euro / miesiąc w przypadku osób powyżej 23 roku życia, czynsz plasujący się w okolicach 300 euro / miesiąc w przypadku osób poniżej 23 roku życia, wynajem od korporacji mieszkaniowej – w przypadku wynajmowania mieszkania u prywatnego właściciela, mimo niskich dochodów nie ma możliwości starania się o dodatek do czynszu. Jak niskie mają być to dochody określa Państwo – jeśli nie macie pieniędzy nawet na wpłatę do losowania czy małe czynsze, lepiej wziąć kredyty gotówkowe, które na jakiś czas Was uratują a później szybko się odbijecie. Aby dowiedzieć się jakie są dokładne warunki niezbędne do spełnienia w celu uzyskania dodatku do czynszu, wystarczy zajrzeć na stronę internetową Urzędu Podatkowego, które przygotował specjalną listę takich warunków oraz umożliwił kandydatom obliczenie szacunkowej kwoty dodatku. Podając prawdziwe dane szybko okaże się, czy macie szansę na uzyskanie dodatku czy też nie.

Zobacz także:  Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.