Bez kategorii
Aneta Bajor  

Kredyty gotówkowe – dwa podstawowe rodzaje

Istnieje wiele zagadnień związanych z kredytami gotówkowymi, które trzeba mieć na uwadze, jeśli zastanawiamy się nad skorzystaniem z takich rozwiązań. Jedną z podstawowych kwestii jest tutaj niewątpliwie elementarny podział kredytów gotówkowych na dwie odmiany. Warto przez chwilę pomyśleć o tym, jak ma się on do naszego procesu decyzyjnego oraz o co w ogóle w nim chodzi. Nie ulega wątpliwości, że tematyka kredytowa jest dosyć złożona, dlatego też należy naprawdę zaangażować się w analizowanie wszelkich aspektów takich zobowiązań przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Kredyt gotówkowy przeznaczony na ustalony cel

Kredyty gotówkowe nierzadko miewają określone w konkretnej ofercie przez bank przeznaczenie. Jest wówczas zastrzeżone, że jest to kredyt na wyjazd zagraniczny, remont, czy też ustalony zakup. Oznacza to, że nie możemy wykorzystać pieniędzy w inny sposób niż ten wyznaczony w umowie z instytucją bankową. Nasze pole manewru jest więc ograniczone, niemniej jednak tego rodzaju oferty mogą być bardzo atrakcyjne, jeśli nasze przedsięwzięcie oczekujące na sfinansowanie pokrywa się z ich przeznaczeniem. W końcu poszukiwanie dodatkowych środków zazwyczaj oznacza, że wiemy już, na co chcemy je wydać. Trzeba więc szukać propozycji, które są pod tym względem dopasowane do naszych oczekiwań.

Kredyt gotówkowy przeznaczony na dowolny cel

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku kredytów gotówkowych na dowolny cel. Wówczas nie jest określone, na co mamy wydać pieniądze i mamy w tym zakresie pełną swobodę. Takie oferty również mogą być bardzo atrakcyjne, chociażby w przypadku osób, które mają na razie jedynie ogólny zarys swojego wydatku, jednak nie znają jeszcze konkretów. Przy tego rodzaju kredycie gotówkowym nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni i możemy zrobić z pochodzącymi z niego pieniędzmi właściwie co tylko chcemy.

Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na ten parametr oferty, ponieważ jeśli szukamy opcji na sfinansowanie remontu mieszkania, to zaciągnięcie długu na luksusowe wakacje nie rozwiązuje naszego problemu. Nie można więc bagatelizować tego elementu propozycji kredytów gotówkowych – na tym przykładzie dokładnie widać, że szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie w przypadku zobowiązań finansowych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.