Kredyty gotówkowe
Aneta Bajor  

Najważniejsze cechy kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych w Polsce instrumentów zadłużeniowych. Kredyt gotówkowy rywalizuje z chwilówkami występującymi w sektorze pozabankowym, z kartami kredytowymi, a także z kredytami odnawialnymi na rachunku osobistym. Banki detaliczne stawiają na kredyty gotówkowe, ze względu na ich wysoką stopę zwrotu i stosunkowo szybkie spłaty. Kredyt gotówkowy obowiązuje bowiem maksymalnie kilka lat.

Kilka najważniejszych właściwości kredytu gotówkowego

Najważniejsza cecha kredytu (pożyczki) gotówkowego to dowolność w kwestiach wydatkowania środków. Pożyczkobiorca nie musi tłumaczyć w banku detalicznym celu. To ogromne ułatwienie, ponieważ w kredytach hipotecznych musisz wydawać środki zgodnie z przeznaczeniem. Kredyt gotówkowy daje maksymalną elastyczność i z tego powodu jest doceniany szczególnie przez konsumentów lub inwestorów polujących na różnorodne okazje. Kredyt gotówkowy po drugie nie posiada nadmiernych zabezpieczeń. W kredycie hipotecznym pożyczkobiorca nie zastawia nieruchomości, majątku ruchomego lub innych dóbr. Wystarczy zazwyczaj dobrowolne poddanie się egzekucji zobowiązania. Dopiero w przypadku większych kwot kredytu gotówkowego zabezpieczeń się wymaga. Kredyt gotówkowy dochodzi do ponad 200 000 złotych. Większość kredytów gotówkowych charakteryzuje się opcją wcześniejszej spłaty. Trzeba jednak sprawdzić w tym momencie, czy za wcześniejszą spłatę zobowiązania dopłacasz. W banku detalicznym pozyskanie kredytu gotówkowego jest trudniejsze, jeżeli nie posiadasz udokumentowanej zdolności kredytowej. Ryzykownych klientów bank odrzuca ze względu na uwarunkowania całego systemu. Jeżeli nie udało ci się w banku możesz przejść do parabanku. W sektorze pozabankowym panuje większa dowolność w obsłudze klientów odrzuconych przez bank. Pamiętaj, że parabanki nie podlegają nadzorowi Narodowego Banku Polskiego oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Warto mieć dostęp do dobrej oferty kredytu gotówkowego

Przy kredycie gotówkowym nie musisz najczęściej szukać poręczycieli lub zbierać wkładu własnego. Pożyczka krótkoterminowa jest dostępna nawet dla klientów słabo i średnio zarabiających. Warto mieć świadomość podobnych narzędzi kredytowych, ponieważ w krytycznych sytuacjach kredyt w znaczący sposób podnosi siłę nabywcza gospodarstwa domowego.

Zobacz także:  Czy zawsze dostaniemy kredyt?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.