Kredyty konsolidacyjne
Aneta Bajor  

Wady i zalety konsolidacji

W dzisiejszych czasach ludzie wyjątkowo często się zadłużają. Są też ku temu sprzyjające okoliczności gdyż każdy bank czy instytucja pozabankowa posiada w swojej ofercie coraz to więcej nowych możliwości. Wakacje na kredyt, remont na kredyt, auto na raty, to tylko nieliczne oferty banków, które bardzo kuszą. Bardzo często zdarza się też, że z uwagi na tak wiele licznych ofert posiada również na swoim koncie kilka różnych pożyczek z różnymi terminami spłaty, zaciągniętych w różnych instytucjach. Taka sytuacja bardzo często utrudnia zwrot gotówki i wprowadza w ogromne zakłopotanie a często również, powoduje ogromne problemy finansowe. Może właśnie w tym momencie warto rozważyć konsolidację posiadanych kredytów?

Pożyczka na spłatę długów

Osoby które są w bardzo trudnej sytuacji finansowej i posiadają wiele różnych zadłużeń decydują się na zaciągniecie kolejnego zadłużenia, w celu spłaty tych wszystkich kredytów zaciągniętych wcześniej. Wiele osób mogłoby pomyśleć w takiej sytuacji że jest to rozwiązanie nieracjonalne, posiadając tyle długów zaciągać jeszcze kolejny. Jednak przy dłuższym zastanowieniu się okazuje się, że jest to rozwiązanie bardzo korzystne z którego warto skorzystać. Pożyczka zaciągana na spłatę posiadanych długów może przynieść ogromne korzyści. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych wad. Tak samo jak wszystkie inne kredyty ten również posiada zarówno wady jak i zalety.

Pożyczka konsolidacyjna – wady

Pożyczka konsolidacyjna to nasze kolejne zadłużenie, a decydujący się na ten krok nie uniknie jego spłaty. Zaletą tego rozwiązania jest to, że czas na spłatę zadłużenia zdecydowanie się przedłuża. Tym samym dłużej będziemy pozostawieni z długiem. Biorąc kolejną pożyczkę na spłatę już zaciągniętych zobowiązań, możemy mieć problemy z jej oddaniem. Wybierając ofertę zbyt pochopnie i decydując się na taką od nieznanej instytucji pozabankowej, nigdy nie będziemy mieć pewności, że rozwiązanie na które się zdecydowaliśmy będzie dla nas korzystne.

Zobacz także:  Formalności przy kredycie konsolidacyjnym

Pożyczka konsolidacyjna – zalety

Jak się okazuje w wielu przypadkach spłata pilnych długów kolejną pożyczką to mnóstwo korzyści. W ten sposób pozbywamy się dotychczasowych długów, z którymi mamy problem, co więcej o ich spłatę coraz bardziej intensywnie zaczynają się upominać pożyczkodawcy. Dzięki konsolidacji takich kredytów będziemy mogli zacząć spłatę zadłużenia na nowo. Główną zaletą tego rodzaju pożyczki jest oczywiście jeden termin spłaty długu. Nie musimy pamiętać o kilku pożyczkach w kilku różnych instytucjach, spłacanych w różnych terminach. Po konsolidacji tych kredytów będziemy spłacać tylko jedną ratę w konkretnej firmie, która ponownie ustali nam wysokość poszczególnych rat, oraz cały harmonogram spłaty. Pożyczka konsolidacyjna jest wsparciem finansowym, które połączy wszystkie nasze zadłużenia w jedno i przy okazji wydłuży okres spłaty nowego długu. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, ale też i wad. Jednak i tak cieszy się ono coraz większą popularnością i chętnie po nie sięgamy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.